+420 737 265 555 info@remaxalfa.cz

Odhad ceny bytu zdarma

Potřeby na bydlení se v průběhu života mění a váš byt, ve kterém nyní bydlíte, může být jednoho dne příliš malý nebo velký a vy se ho rozhodnete prodat. Při hledání nového ideálního bydlení se hodí znát jeho tržní cenu. To, že budete znát tržní hodnotu vašeho bytu ještě před prodejem, vám může ušetřit spoustu času i peněz.

odhad ceny bytu

Bez profesionálního ocenění bytu je dost možné, že prodejní cenu nastavíte příliš nízko nebo vysoko. V obou případech však můžete ztratit spoustu peněz. Pokud bude cena bytu příliš vysoká, může se stát, že ho dlouhé měsíce nebudete moci prodat a přijdete tak o spoustu potenciálních zájemců. V důsledku komplikací s prodejem začnete po čase cenu snižovat. I to však může mít zásadní dopad na zájem kupců, kterým tato nemovitost bude spíše podezřelá, protože je již dlouho v nabídce a nevšimli si snižování ceny. Z vašeho bytu se pak stává těžce prodejný „ležák“.

Správný odhad ceny bytu může tedy hrát při prodeji podstatnější roli, než se zdá. Makléři RE/MAX Alfa mají dlouholeté zkušenosti s odhady bytů v Praze, ale také ve Středočeském kraji, v Brně a na Vysočině v okolí Jihlavy a Třebíče. Rádi vám pomůžeme při ocenění bytu před prodejem.

 


Získat odhad bytu


 

Kolik stojí odhad ceny bytu?

Pro majitele je odhad ceny bytu zdarma. Odhady ceny nemovitostí v rámci rozvodových či dědických řízení jsou zpoplatněny. Můžete ho však získat zdarma, pokud nemovitost prodáte přes naši realitní kancelář RE/MAX Alfa.

Pro koho je odhad tržní ceny bytu vhodný?

Odhad tržní ceny je vhodný pro každého, kdo uvažuje nad prodejem svého bytu a chtěl by znát jeho aktuální a odpovídající tržní cenu. Tento druh odhadu nelze využít jako podklad pro banku při vyřizování hypotéky, či refinancování.